Najnowsze wpisy, strona 1


BLOODS
07 stycznia 2019, 19:55

Liczba członków: 60 tysięcy
Specjalizacja: napady z nożami, rozboje, handel narkotykami
Miejsce powstania: Los Angeles (USA)
Obecny zasięg: wszystkie stany USA
Znaki szczególne: czerwone chusty 

Odwieczny rywal Cripsów mniejsze przestępcze sukcesy rekompensuje dużo większą brutalnością. Kilka lat temu Nowy Jork zalała fala ataków na niewinnych ludzi, którym napastnicy cięli twarze nożami lub brzytwami. To Bloods testowało swoich nowych członków.
CRIPS
07 stycznia 2019, 19:23
Założyciel: Reymund Washington
Liczba członków: 100 tysięcy
Specjalizacja: handel narkotykami, napady, przemysł muzyczny
Miejsce powstania: Los Angeles (USA)
Obecny zasięg: USA, RPA, Wlk. Brytania
Znaki szczególne: błękitne chusty 

Kto chce do nich dołączyć, musi „na próbę” dokonać napadu z bronią w ręku (kandydatki mają wybór: napad albo seks grupowy z innymi gangsterami). Chętnych nie brakuje, bo z Cripsów wywodzą się takie gwiazdy hop hopu, jak Snop Dogg, Ice Cube, Ice-T czy Afroman.
SHARKYS
07 stycznia 2019, 18:37

Liczba członków: 2 tysiące
Specjalizacja: napady, rozboje
Miejsce powstania: Pomona (USA)
Obecny zasięg: wschodnie stany USA
Znaki szczególne: brak

Młoda, ambitna grupa, która niedawno pojawiła się na przestępczej scenie Ameryki. Aby zaistnieć na tym trudnym rynku, gangsterzy wprowadzili ostrą selekcję nowych członków. Na przykład pewien 16-latek, by zostać przyjętym do Sharkys, zastrzelił w biały dzień policjanta. Nie wystarczyło, nie dostał się.
MARA SALVATRUCHA-13
07 stycznia 2019, 18:14

Liczba członków: 80 tysięcy
Specjalizacja: przemyt narkotyków, morderstwa, gwałty zbiorowe
Miejsce powstania: San Salwador (Salwador)
Obecny zasięg: Ameryka Łacińska, południowe i wschodnie stany USA, Kanada
Znaki szczególne: tatuaże z literami M lub MS na całym ciele (łącznie z twarzą)

Dzięki nielegalnym emigrantom, MS-13 właśnie okrzyknięto „Najgroźniejszym gangiem w USA”. Członkowie grupy (najmłodsi mają po jedenaście lat) zasłynęli ostatnio polowaniem na amerykańskich policjantów i patrole graniczne na granicy USA z Meksykiem. Za każdego zabitego funkcjonariusza przemytnicy narkotyków płacą im 10 tys. dolarów.
Pandilleros
07 stycznia 2019, 17:53

Jak już wspominałyśmy, w gangu Pandilleros, charakterystycznym rytuałem jest tatuowanie sobie twarzy i głowy, co świadczy o przynależności do tej grupy. 

Charakterystyczna jest u nich również rekrutacja. Sposobem na angażowanie do gangu jest gwałt. Nowy członek, w dowód swojej lojalności, symbolicznie oddaje dziewczynę poprzez zbiorowy gwałt. Zazwyczaj, młode kobiety chętnie poddają się tego rodzaju czynnościom, ponieważ bycie dziewczyną Pandilleros to dla nich zaszczyt i wyróżnienie.